3:6
(0:4, 1:1, 2:1)
17.
Opočno, 10.12.2017 17:00

Branky a nahrávky: 35:38 Franc, 40:56 Steklík (Slezák, Řehák), 46:45 Steklík (Slezák, Franc) - 4:34 Frk (Pulec), 7:59 Kadeřábek (Pulec), 8:29 Jebavý (Richter), 16:11 Krsek, 34:34 Jebavý (Richter, Šuvara), 44:29 Kadeřábek (Richter, Ersepka) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6 .
Z velice dobré hry v první třetině si naši hráči odnesli čtyřbrankový náskok. Nejprve skóroval Marek Frk, zakrátko Tomáš Kadeřábek, pak Martin Jebavý a Radek Krsek. Ve druhé třetině jsme se dostali až na pětibrankový rozdíl, když branku dal Martin Jebavý po asistenci s Jardem Richterem a Jakubem Šuvarou. Domácí snížili Francem necelých pět minut před druhou sirénou. Do poslední třetiny nastupovali hosté z Nové Paky ve velmi redukované sestavě díky zranění Marka Frka a zdravotní indispozici Radka Krska. Šlo o uhájení náskoku, který se nakonec povedl. Domácí rychle po nástupu do poslední třetiny snížili, ale hosty posunul blíž k vítězství kapitán Tomáš Kadeřábek po asitencích Jardy Richtera a Jakuba Ersepky. Domácí zakrátko ještě snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Z Opočna si tým veze velice cenné tři body, které znamenají potvrzení dosavadních nevšedně skvělých výsledků a posun na pátou příčku tabulky. V prosinci odehraje náš tým ještě dvě utkání KLM.

Příští neděli 17. prosince od 17:00 v Nové Pace s Novým Bydžovem a pak ve středu 20. prosince od 18:00 v Hronově.

V pátek 15. prosince bude sehráno poslední utkání základní části premiérové soutěže "O pohár Českého ráje". V Nové Pace se hraje od 18:00 s Turnovem. Pokud Nová paka uspěje potvrdí první místo a vyzve v pátek 29. prosince druhého v pořadí k duelu o první místo.

Utkání Jičín - Náchod bylo odloženo z důvodu nemoci hráčů hostí.

Petr Zvolenský (Nová Paka): Poslední třetina ubojovaná. Z pohledu prořídlé sestavy je nutné "statečným" poděkovat za udržení náskoku a zisku všech důležitých tří bodů. Ve středu nehrajeme. Máme tak dostatek času k rekonvalescenci a uzdravení zraněných či nemocných hráčů.