Dvůr Králové nad Labem, 12.10.2016 18:00

HC Dvůr Králové nad Labem

Čáp (Husár) - Daňo, Filip, Fořt, Hamerský, Háze, Ježek, Karlík, Lelka, Luštinec, Mišinec, Polák, Rutrle, Rychtera, Sedláček, Szakal, Vacek, Veselý, Vitebský, Zákravský, Zmítko

Škop (Táborský) - Spal, Štěpán - Pour, Kulhánek - Zvolenský - Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek - Šuvara, Hric, Nádvorník - Hloušek, Jebavý, P. Plecháč
Branky a nahrávky: 11:29 Filip (Ježek, Hamerský), 31:04 Polák (Fořt, Veselý), 33:55 Luštinec (Hamerský), 53:38 Filip (Luštinec, Ježek) - 18:10 Zvolenský . Rozhodčí: Machač - Kubišta, Roischel . Vyloučení: 8 : 11 a OT (Hloušek) . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 370 . Střely na branku: 42:37 (15:13, 12:16, 15:8) . Průběh utkání: .
Domácí zvítězili zaslouženě, byli lepší. Domácí gólman Čáp nenechal hosty v náporu v první třetině dlouho skórovat. Zcela jistými zákroky dodával spoluhráčům sebevědomí, které postupem hry rostlo. Domácí se dostali do vedení v přesilové hře ve dvanácté minutě. V devatenácté srovnal Petr Zvolenský individuální akcí. Ve druhé třetině získávali domácí stále více prostoru i díky častému vylučování hostí. Za stavu 2:1 pro domácí ujel hostující Jan Kadeřábek, ale trefil pouze pravou tyč. Téměř z protiútoku dosáhli domácí třetí branku, která rozhodla o vítězi utkání. Hosté již nedokázali domácí přehrávat. Stále častěji se bránili a někdy doslova se štěstím neinkasovali. Definitivní pojistku vítězství domácích dal necelých sedm minut před koncem Daniel Filip. Hosté sice ubránili Fořta, ale nedokázali čelit dalším výborným hráčům v sestavě domácích. Oproti minulé sezóně mají Dvorští ještě lepší hráče.

Petr Zvolenský, trenér Nové Paky: První třetinu jsme hráli velmi dobře, ale nedokázali jsme mimo jedné akce skórovat. Ve druhé přišel zlom, když jsme nevyrovnali stav utkání a z protiútoku jsme inkasovali. Rozjetý domácí tým jsme potom už nedokázali přehrát.