Nová Paka, 16.10.2016 17:00

Abrahám (Škop) - Spal, Štěpán - Zvolenský, Pour - Jebavý, Kulhánek - Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek - Krsek, Nádvorník, Hric - Hloušek, Šuvara, Ukhin - P. Plecháč, Havelka, Richter

HC Jičín

Beneš (Pivrnec) - Buchar, Houser, Najman, Soukup, Mikolášek, Artl, Chaloupka, Zörkler, Weiss, Kollman, Kysela, Nový, Mizera, Klaban, Boček, Vondráček, Žďárský, Borovec, Vajsejtl
Branky a nahrávky: 8:36 T. Kadeřábek (Vondrlík), 15:32 Hric (Zvolenský), 15:54 Šuvara (Hloušek, Ukhin) - 10:36 Vajsejtl (Kollman, Chaloupka), 38:24 Kysela (Borovec, Vondráček), 43:45 Klaban (Mikolášek), 46:45 Houser . Rozhodčí: Veinfurter - Dudadík, Macek . Vyloučení: 6 : 8+OT (Boček)( . Využití: 1:3 . V oslabení: . Diváci: 297 . Střely na branku: 43:28 (8:9, 12:10, 23:9) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4 .
První letošní derby začali lépe Novopačtí. Na vyrovnání soupeře reagovali hned dvakrát a po první třetině to vypadalo na další zisk bodů. Jenže nikdo nečekal, že tím domácí vyčerpali střelecký prach a hosté vystrčili růžky. Ve druhé části snížili a v poslední dokonale zaskočili Novou Paku obratem ve skóre. Domácí již nestihli zareagovat a tak si body odváží soupeř.

Nejprve se domácí ujali vedení přesně mířenou střelou Tomáše Kadeřábka k pravé tyči. Přihrával Honza Vondrlík. Vzápětí byl přísně vyloučen domácí Petr Zvolenský a hosté trestali vyrovnáním z hole Pavla Vajsejtla. O malou chvíli později byl v samostatném úniku hákován Tibor Hric, ale hra nebyla přerušena. Domácímu útočníkovi byla šance zlikvidována dříve než stačil zakončit. Šestnáctá minuta přinesla radost domácím. Nejprve svoji první letošní brankou dostal domácí do vedení Tibor Hric. A v téže minutě tečoval Jakub Šuvara střelu Karla Hlouška. Domácí měli navrh, ale další branku nepřidali. V závěru první třetiny přišla dvě varování. Martin Abrahám obě velké šance zlikvidoval. Po celý průběh druhé třetiny se hrál stále fyzicky náročný a velmi pohledný hokej. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé, ale dlouho bez brankového efektu. Velké příležitosti měli domácí Tomáš Nádvorník a Radek Krsek, ale ani jeden nezareagoval včas na nahozený kotouč do útočného pásma. V obou případech byl pohotovější hostující brankář Lukáš Beneš, který obě situace vyřešil ku prospěchu svého týmu a postupně mu dával větší a větší jistotu. Brankou do kabin snížili hosté díky zbytečné ztrátě kotouče v útočném pásmu domácích. Rychlý protiútok vyřešila útočná trojice Jičína Vondráček, Borovec, Kysela znamenitě. Kotouč z pravé strany dostal přes centra na levou stranu najetý Kysela, který akci zakončil ukázkovým blafákem. V úvodu třetí třetiny zbytečně fauloval v útočném pásmu Karel Hloušek. Jeho trest využil soupeř ke srovnání stavu, když nebyl ubráněn střelec branky Michal Klaban. Ve čtyřicáté sedmé byl vyloučen Tibor Hric za hákování u mantinelu v obranném pásmu. V následující přesilové hře se střela Martina Housera odrazila od bránícího hráče za překvapeného Martina Abraháma v domácí brance. Domácí zvýšili obrátky. Zasypávali střelami hostujícího Beneše, ale bez výsledku. Všech dvacettři pokusů v závěrečné třetině jičínský gólman zlikvidoval a přinesl tak svému bojujícímu týmu důležité tři body. V průběhu druhé třetiny, ještě za dvoubrankového vedení nevyužili domácí dvojnásobnou přesilovou hru a to zopakovali v padesáté minutě, kdy měli velkou šanci při trestech jičínských hokejistů Lukáše Zörklera a Pavla Vajsejtla. Ideální příležitost ke skórování ani jednou nevyužili. Utkání si domácí tak trochu prohráli sami ...

Petr Zvolenský: Za dvoubrankového vedení jsem i já byl klidný a přesvědčený, že zvítězíme. Varování přišlo v závěru první třetiny. Stále se opakují chyby při ztrátách kotouče. Zejména útočníci často nereagují okamžitě na změnu držení kotouče a tím přenecháváme soupeři zbytečný prostor ke hře. Je to velká škoda. Utkání jsme měli skvěle rozehrané ... Josef Jebavý, vedoucí týmu hostí: Dnes jsme byli šťastnější, příště můžete být vy. Utkání se hrálo v dobré atmosféře a ve sportovním duchu. Derby bývají vyhrocenější. Zažili jsme i čtyřbrankové vedení, ale radovali jste se vy. Dnes to bylo jinak.