Nová Paka, 06.11.2016 17:00

Škop (Dressler) - Spal, Pour - Zvolenský, Jebavý - Kulhánek - Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek - Krsek, Šuvara, P.Plecháč - Hloušek, Nádvorník, Hric - (Richter, Tegel)

HC Dvůr Králové nad Labem

Čáp, 32´Kozák - Daňo, Fořt, Hamerský, Háze, Ježek, Karlík, Krejcar, Luštinec, Polák, Rychtera, Sedláček, Szakal, Vacek, Veselý, Vitebský, Zmítko
Branky a nahrávky: 4:42 Hric (Nádvorník), 22:57 Vondrlík (T. Kadeřábek, J. Kadeřábek), 27:26 Hloušek (Hric, Nádvorník), 45:11 Vondrlík (J. Kadeřábek), 50:28 J. Kadeřábek (T. Kadeřábek) - 8:42 Ježek, 15:13 Vacek (Ježek), 27:43 Veselý (Daňo), 43:12 Zmítko, 53:04 Zmítko (Rychtera, Hamerský), 57:31 Fořt (Veselý, Krejcar) . Rozhodčí: M. Votroubek - Dudadík, Schánil . Vyloučení: 9:7 . Využití: 2:2 . V oslabení: . Diváci: 327 . Střely na branku: 21:28 (7:7, 5:12, 9:9) . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6 .
Před početnou diváckou kulisou sehráli domácí proti lídrovi krajské ligy perfektní duel. Utkání bylo dramatické od zahájení až do samého konce. Nejprve vedli domácí brankou oblíbence fan klubu Tibora Hrice. Přihrával Tomáš Nádvorník. Vyrovnal Jan Ježek po samostatné akci. Za vzájemnou potyčku byli ve dvanácté minutě vyloučeni, domácí Pour a hostující Veselý. Domácí hráč byl odměněn aplausem neboť duel vyhrál. Do vedení dostal hostující tým ve hře čtyři na čtyři David Vacek, když mu po uvolnění zpoza branky přesně načasoval přihrávku střelec první branky Jan Ježek. Krátce nato byl faulován mimo hru domácí Jakub Šuvara. Hra byla nepřerušena. V následném bránění vlastního gólmana dostal domácí obránce Ondřej Spal čtyři trestné minuty. Za okamžik následovala kompenzace. Početní stav se na krátkou dobu vyrovnal. Krátce po přestávce byl vyloučen hostující Karlík. Domácí přesilovou hru využili akcí první formace. Na konci kombinace bratrů Kadeřábkových byl střelec Jan Vondrlík. Zakrátko byl vyloučen hostující Daňo. Domácí znovu perfektně kombinovali a znovu dokázali využít výhodu přesilové hry. Kombinace Nádvorníka s Hricem za brankou vedla k přihrávce na Karla Hlouška, který okamžitým zakončením, střelou po ledě, dostal domácí do vedení. V téže minutě bylo vyrovnáno. Hosté zahrozili po pravé straně. Výborně chytající Pavel Škop šanci zlikvidoval, ale pokračování akce vedlo za brankou Nové Paky k druhé tyči, kde nešťastně domácí bek tečoval přihrávku do odkryté části své branky. Stalo se, sportovní štěstěna byla v tuto chvíli na straně hostí. Krátce po polovině utkání hosté střídali brankáře. Utkání probíhalo dramatickým a velice kvalitním průběhem. Novopačtí byli lídrovi tabulky k překvapení všech domácích příznivců zcela vyrovnaným partnerem. Fan klub se snažil a mohutně svůj tým povzbuzoval. Hostující fans nezůstávali pozadu. Za nerozhodného stavu se šlo do třetí třetiny. Hosté brzo vsítili vedoucí branku. Petr Zmítko k překvapení všech i sebe samotného projel kluzištěm zcela nepochopitelně a v tváří v tvář překonal domácího Pavla Škopa přesnou střelou do levého horního růžku. Domácí oplatili perfektní akcí první formace. Po přihrávce Honzy Kadeřábka vyrovnal kapitán Jan Vondrlík. A pak najednou necelých deset minut před koncem dokázal domácí tým téměř nemožné. Znovu zaútočili bratři Kadeřábkové. Po pravé straně podél mantinelu ujel Tomáš. Ve správný okamžik poslal kotouč na Honzu a ten překonal k radosti domácích příznivců hostujícího Kozáka po páté. Hra se přelévala. Hezké okamžiky se střídaly na obou stranách. Pak byl sražen Jan Kadeřábek. Bez povšimnutí. Domácí příznivci arbitrovi vyčinili, ale bez výsledku. Necelých tři a půl minuty před koncem, když domácí Ondřej Spal chránil svého brankáře, jej bezcitně vyloučil na čtyři minuty. Toto zvýhodnění využil dvě minuty před koncem hostující Fořt z přihrávky Veselého a Krejcara ke vstřelení vítězné branky. Domácí se snažili. Hráli bez brankáře, ale vyrovnání se nedočkali. Přesto sklidili potlesk a aplaus od všech domácích příznivců.

Petr Zvolenský, Nová Paka: Jsem s hrou velmi spokojený. Chybičky tam sice byly, ale to je normální. Po všech stránkách jsme se silným soupeřem obstáli. Jsem šťastný, že nás diváci po konci utkání odměnili aplausem a to na obou tribunách. To jsme všichni slyšeli a udělalo nám to ohromnou radost. Zároveň nás to zavazuje do dalších utkání. Soupeř je výborný tým. To už jsem předeslal v poskytnutém rozhovoru.