Nová Paka, 25.11.2016 18:00

Abrahám (Škop) - Spal, Štěpán - Pour, Chleborád - Jebavý, Kulhánek - T. Kadeřábek, Vondrlík, Krsek - Zvolenský, Šuvara, P. Plecháč - Hloušek, Nádvorník, Hric (Richter)

HC Náchod

Mertlík (Lukáš) - Ježek, Plíhal, Havrda, Pánek, Kodym, Leeder, Janoušek, Macháň, Škoda, Verner, Komárek, Suk, Hlavatý, Zeman
Branky a nahrávky: 5:01 T. Kadeřábek, 35:39 Hloušek (Nádvorník), 50:41 Pour (Kulhánek), 65:00 Hloušek - 11:13 Leeder (Zeman, Pánek), 31:54 Hlavatý (Pánek, Kodym), 53:15 Ježek (Kodym) . Rozhodčí: Maštalíř - Dudadík, Brandejs . Vyloučení: 3 a OT (Vondrlík) - 6 a OT (Kodym) . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 120 . Střely na branku: 37 : 22 (12:8, 14:6, 7:4 - 4:4) . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3 .
První třetinu měli domácí s mistrem KLM více ze hry. Tomášem Kadeřábkem se dostali v šesté minutě do vedení, ale chyba a propadnutí na útočné modré přinesla hostujícímu Leederovi samostatný únik, který proměnil střelou do pravé tyče, od které se kotouč dostal za záda výborně chytajícího Martina Abraháma. Krátce před tím hráli domácí přesilovou hru a sehráli ji dobře. Jen kousek štěstí chyběl Radkovi Pourovi k navýšení vedení. Jeho rána od modré skončila na pravé tyči, ale odrazila se do rohu hřiště. Po vyrovnání ve druhé přesilové hře měl loženou šanci Radek Krsek, kterému předložil kotouč na protilehlou stranu Tomáš Kadeřábek, ale zakončení nenašlo správný cíl. A čtyři minuty před závěrem první třetiny jel sám na Mertlíka kapitán Honza Vondrlík, ale nepodařilo se mu výborného Mertlíka překonat. Ve dvacátédruhé minutě šel na trestnou hostující Šimon Macháň, ale domácí moc nezahrozili. Následující oslabení domácí přežili, ale další oslabení už nezvládli ubránit. Do vedení dostal hosty Pavel Hlavatý. Domácí se tuto část trochu ztráceli ve hře, ale postupně se do tempa znovu dostali. V polovině utkání nešťastně zasáhl kotouč domácího obránce Michala Chleboráda do brady. Šesti stehny mu zdravotnice na místě ránu zašila, ale pro bolesti sanice už Michal nenastoupil. Ve třicátéšesté minutě přehrávala třetí řada domácích soupeře. V útočném pásmu si vytvořila několik šancí, ale až přihrávka zpoza branky Tomáše Nádvorníka přinesla vyrovnání, když pod víko nekompromisně zavěšil Karel Hloušek. Ve čtyřicátéosmé minutě šel podruhé v utkání na trestnou domácí kapitán, ale s rozhodnutím očividně nesouhlasil. Nebylo se co divit, ale deseti minutový trest musel přijít. Domácí to ubránili a vzápětí hráli zase oni přesilovou hru. To šel na trestnou hostující Komárek. Přesilovková formace domácích ostřelovala Mertlíka. Ujala se střela Radka Poura. Přes skrumáž hráčů doplachtil kotouč k výbuchu radosti do náchodské sítě. Jenže o necelé tři minuty později hráli domácí znovu přesilovou hru. Jenže tak špatně, že přišel zákonitý trest za pasivitu. Hosté to správně vycítili a dostali ve čtyřech domácí pod tlak. Navíc se ještě hráči domácích rozhdoli v této situaci střídat a tak bylo v jejich pásmu zmatku vrchovatě. Logicky skončil kotouč po tlaku náchodských hráčů za Abrahámovými zády. Domácí tak ztratili téměř vyhraný zápas. Ještě hodně času musí uplynout, aby se tým takovýchto poklesků vyvaroval. Zakrátko šel na trestnou znovu hostuící hráč. Za vražení na hrazení domácího Jakuba Štěpána si odjel odpykat trest Filip Havrda. Zakrátko šel za výrok proti rozhodčím také na deset minut hostující Kodym. Na zteč soupeřovi branky se už žádný tým nedostal a tak následovalo prodloužení čtyř ku čtyřem. Velkou šanci měl v úvodu Tomáš Kadeřábek, ale samostatný únik neproměnil ani na dvojité dorážení. Prodloužení se hrálo v tempu a hosté měli také jednu velkou šanci. Martin Abrahám neposedný kotouč uklidil pod své chrániče. Samostatné nájezdy rozhodl prvním proměněným pokusem Karel Hloušek. Nikdo další už nájezd nevyužil. Z domácích Petr Zvolenský a Jakub Šuvara. Z hostujících Pavel Hlavatý, Jiří Janoušek a Petr Ježek. Domácí se tak na chvilku dostali v tabulce na postupové místo play-off.

Petr Zvolenský, Nová Paka: Děkuji zraněným hráčům, že se na toto utkání nakonec dali jakž takž dohromady a přes zatnuté zuby jej odehráli. Jakub Štěpán snad už rameno doléčil. Karel Hloušek nastoupil po krátké rekonvalescenci. Tibor Hric přes bolesti hlavy z minulého utkání nakonec nastoupil a i když nebyl moc vidět byl týmu velmi platný. Super zahrála třetí řada. Na střídačce to pěkně hecoval v tomto utkání druhý gólman, Pavel Škop. Teď si od hokeje trochu odpočineme a pak přijde série důležitých prosincových utkání. Hráči budou mít více než týden času ke zhojení zranění.