Nový Bydžov, 20.03.2019 18:00

Stadion Nový Bydžov

Kozák (Veselý) - Kulhánek, Doskočil, Zmítko, Malý, Nedbal, Štěpán - Hladík, Borovec, Kubišta, Kozák, Postolka, Hejna, Černý, Hlaváček, Jebavý, Chára, Pilný. Trenér: Kubišta

F. Veselý, 56. Dressler - Mlčoch, Zeman - Spal, Pulec - Pour - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Malík - F. Moník, Kerekanič, Krsek - Mach. Trenér: Aleš Půlpán
Branky a nahrávky: 9. Kubišta (Nedbal), 30. Hladík (Černý), 39. Malý (Pilný, Černý), 56. Hejna (Kubišta, Nedbal) - 53. Hric (Šuvara, Zeman). Rozhodčí: Veinfurter, Lučan - Ivančic, Všetečka . Vyloučení: 8:7, navíc Kerekanič OT . Využití: 0:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 530 . Vhazování: 36:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1 .
Druhé finalové utkání přineslo radost domácím hráčům Nového Bydžova. Ve vyrovnaném utkání měli více střeleckého štěstí než jeho soupeř z Nové Paky. V deváté minutě otevřel skóre domácí Jan Kubišta po nahrávce Karla Nedbala střelou ze střední vzdálenosti. Hosté se díky dobrému bránění domácích do velkých šanci nedostávalo. Druhá třetina přinesla důležité momenty v nerozvnovážných situacích. Hosté zvládali oslabení, ale měli smůlu v presilovych hrách. Dvakrát při nich inkasovali. A i když byli domácí na konci druhé třetiny se svými silami, díky tomu drželi vysoko své naděje na srovnání série. Do třetí třetiny přišla Nova Paka s výraznými změnami. Formace se dlouho hledaly, ale za čas už dokázaly oddaně hrající domácí tým přehrávat. Branku po několika závarech vsítil Tibor Hric po Šuvarově a Zemanově přihrávce. Jenže další branku hosté přes veškerou snahu nedali. Naopak domácí pečetili vítězství čtvrtou brankou Martina Hejny po obléhání Veselého branky. Hráči Nového Bydžova zarovnali stav série. V neděli se v Nové Pace očekává tvrdý souboj.

Aleš Půlpán: Vyrovnaný zápas kde nám nevyšla koncovka. V pátek potrenujeme a v neděli znovu na ně.