Jičín, 13.01.2017 18:30

HC Jičín

Beneš (Pivrnec) - Buchar, Houser, Najman, Mikolášek, Artl, Zörkler, Bým, Brzák, Weiss, Kollman, Vajsejtl, Kysela, Nový, Mizera, Klaban, Němec, Hloušek, Vondráček, Žďárský, Borovec, Abel

Škop (Abrahám) - Štěpán, Spal, Kulhánek, Pour, Chleborád, Jebavý, Zvolenský, Hric, Krsek, Šuvara, Vondrlík, J. Kadeřábek, P. Plecháč, Nádvorník, Hloušek, Tegel, Kerekanič, Bernard
Branky a nahrávky: 21:39 Žďárský (Buchar), 38:25 Artl (Borovec), 55:35 Kysela (Klaban), 59:52 Borovec (Artl) - 21:06 Šuvara, 23:07 Šuvara (Spal), 28:58 Zvolenský (Vondrlík), 56:03 Šuvara, 58:49 Šuvara (Hloušek) . Rozhodčí: Petr - Kozák, Zeman . Vyloučení: 5 : 6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 270 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5 .
Tým Nové Paky se vzepjal k dalšímu výbornému výkonu. Po první bezbrankové třetině přišly brankové hody ve druhé. Hosté se nejprve snajprem večera Jakubem Šuvarou dostali do vedení. Rychle srovnal domácí Žďárský. Pak dvakrát udeřila Nová Paka. Nejprve Petr Zvolenský a pak znovu Jakub Šuvara. Hosté měli v těchto fázích velké šance, ale vedení již nenavýšili. Domácí snížili brankou do šaten Artlem. Ve třetí třetině dokázali domácí vyrovnat Kyselou. To bylo čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny. O dvacet osm vteřin později Nová Paka vedla brankou neúnavného Jakuba Šuvary. V probíhající padesáté osmé minutě byl vyloučen domácí Petr Kysela za nebezpečné vražení protihráče na hrazení. Hosté nabídnutou situaci využili k definitivě. Autor? Čtyřbrankový střelec večera JAKUB ŠUVARA! Domácí ještě v power-play osm vteřin před sirénou upravili na jednobrankovou prohru Borovcem.

Petr Zvolenský, Nová Paka: Za stavu tři jedna pro nás jsme měli další ložené šance, ale nepromněnili jsme. Mohli jsme rozhodnout dříve, ale takto to bylo drama až do konce, jak se na derby sluší. Naše šance jsou, ale cesta je velmi těžká. Fanoušci měli radost, děkujeme jim.