41.
Nová Paka, 19.02.2020 18:00

Mahdal (Vacek) – Müller, Bezděk, Abraham (C), Houška, Holý, Suvorov – Vrba, Hidveghy, Kloutvor, Kerekanič, Půlpán A. (A), Hric (A), Půlpán T., Foerster, Hnik, Malík

HC Bílina

Běhula R. (Kuchař) – Běhula T., Kolíček (A), Brzek, Druxa, Vlach – Kobes, Fábry, Tyurin, Dubrovin, Šmejc, Urban (C), Mašek, Pavlíček
Branky a nahrávky: 19. Půlpán (Müller, Hnik), 44. Hnik (Malík, Hric), 47. Půlpán (Hidveghy, Abraham) – 15. Mašek (Tyurin, Běhula), 16. Mašek (Tyurin, Běhula), 27. Šmejc (Kobes, Urban), 29. Mašek (Tyurin), 30. Běhula (Mašek, Tyurin), 51. Kobes (Urban, Šmejc), 60. Pavlíček (Mašek, Tyurin) . Rozhodčí: Daniel Kraval – Milan Svoboda, Jakub Teršíp . Vyloučení: 6:6, navíc NPA T. Půlpán OT . Využití: 1:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 373 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:7 .

Středeční duel svedl proti sobě dva poslední týmy tabulky. Na novopacký led dorazili bílinští draci, kteří si odvezli plný počet bodů za výhru 3:7.

První gól utkání vstřelili hosté, když Tyurinovo nahození tečoval Mašek a využil tím tak nabídnutou přesilovou hru. Druhou branku hned vzápětí do zcela odkryté brány nasměroval už podruhé bílinský Mašek. Nová Paka ještě před koncem první třetiny stihla stáhnout dvoubrankový náskok hostů. Tomáš Půlpán po konci přesilovky poslal kotouč za Běhulova záda.

Druhá třetina byla celá v režii Bíliny. Nejdříve hostující Kobes našel úplně volného Šmejce, jehož střela bránu neminula. Následně Mašek dokonal svůj hattrick v přesilové hře a za dvacet vteřin Běhula navýšil náskok na hrozivých 1:5.

Do třetí a poslední dvacetiminutovky vstoupila Nová Paka o poznání lépe. Prvně se trefil František Hnik za asistence Tibora Hrice a Davida Malíka a následně stáhl bílinské vedení opět Tomáš Půlpán, který svým druhým gólem v zápase využil početní výhodu. Další góly ale domácí hokejisté nepřidali, zatímco ti hostující ano. A to hned dvakrát - nejdříve zásluhou Kobese, který zakončoval do poloodkryté brány, a poté z hole Pavlíčka.