Nová Paka, 05.02.2017 17:00

Škop (Táborský) - Spal, Štěpán, Pour, Zvolenský, Jebavý, Kulhánek, Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek, Hloušek, Nádvorník, Hric, Krsek, Šuvara, Lepka, P. Plecháč

HC Jičín

Beneš (Pivrnec) - Buchar, Houser, Mikolášek, Artl, Zörkler, Brzák, Weiss, Kollman, Kysela, Nový, Mizera, Klaban, Němec, Hloušek, Vondráček, Žďárský, Borovec, Abel
Branky a nahrávky: 4:34 Šuvara (Hric), 14:24 Nádvorník (Kulhánek), 33:06 Zvolenský, 46:10 Zvolenský, 59:30 Vondrlík (T. Kadeřábek, J. Kadeřábek) - 24:28 Vondráček (Houser), 41:59 Klaban, 42:48 Houser (Weiss), 45:56 Borovec (Němec) . Rozhodčí: Veinfurter - Macek, Dudadík . Vyloučení: 5 a TH (Šuvara) a TS (Nádvorník) : 6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 273 . Střely na branku: 25:28 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 5:4 .
V první třetině dominovali domácí a nic nenasvědčovalo opaku, ale úvod druhé třetiny změnil vše. Hloupého přestupku se dopustil Jakub Šuvara. V oslabení domácí sice inkasovali pouze jednou a brzo zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Zvolenský, ale další ztráta přišla se zraněním Radka Krska. Hráčům patří složit poklonu, protože přes tyto dvě ztráty dokázali plně bodovat, i když to bylo infarktové. Následky ztrát hráčů ve druhé třetině přišly v úvodu třetí třetiny. Hosté během čtyřiceti devíti vteřin vyrovnali a navíc dali po chybě domácího gólmana vedoucí branku. Tu smazal lacině za čtrnáct vteřin Petr Zvolenský střelou od modré. A pak se stal zázrak, když první lajna domácích v poslední minutě utkání zaútočila. Honza Kadeřábek vybojoval kotouč v rohu útočné třetiny. Nahodil jej za branku na bratra Tomáše, který hrál první utkání od svého zranění v Třebechovicích a ten lobem dostal kotouč před branku, kde na podruhé dorazil vítězný kotouč do jičínské branky domácí kapitán Honza Vondrlík.

Petr Zvolesnký, trenér Nové Paky: Se štěstím jsme vyhráli. Hosté si takové vybrali v základní části. My musíme dále bodovat. Nic není ještě jisté.