4:3 sn
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)
4. kolo
Opočno, 19.02.2017 17:00

Branky a nahrávky: 07:19 Štěpán (T. Kadeřábek), 10:03 Jebavý (P. Plecháč, Nádvorník), 28:22 Vondrlík (T. Kadeřábek) - 18:53 Srpek (Franc), 25:24 Slezák (Srpek, Vedral), 31:50 Černík (Srpek, Slezák), 65:00 Srpek . Rozhodčí: Machač . Vyloučení: 9 a OT : 11 . Využití: 1:1 . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3 .
Hosté se brzy dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve ve hře čtyř ku čtyřem otevřel skóre obránce Jakub Štěpán po přihrávce od Tomáše Kadeřábka. O čtyři minuty později využil přesilovku Martin Jebavý po asistenci Petra Plecháče a Tomáše Nádvorníka. V závěru první třetiny domácí šťastně snížili tečí Srpka po Francově střele. Ve dvacáté šesté minutě přišlo vyrovnání. Domácí hráli dvoujnásobnou přesilovou hru za fauly Hlouška a Poura. Branku dal Slezák po akci se Srpkem a Vedralem. Krátce před polovinou utkání se prosadil hostující kapitán Jan Vondrlík po kombinaci s Tomášem Kadeřábkem. Domácí o tři minuty později vyrvnali Černíkem po kombinaci se Srpkem a Slezákem. Hsté spalovali jednu šanci za druhou. Velkou šanci k vítězství měli hosté při čtyřminutovém oslabení domácích necelých šest minut před koncem třetí třetiny. Utkání vyrcholilo v prodloužení, kde žádný tým neskóroval. Vyřešení musely přinést samostatné nájezdy, kde jasně exceloval domácí gólman, který výrazně přispěl Opočnu k důležitým dvěma bodům.

Petr Zvolenský, trenér BK Nová Paka: Hráčům nelze nic vyčíst. Hráli dobře, vytvořili si velké množství šancí. Hric prázdnou branku přestřelil, Lepkovi ve vyložené šanci kotouč přeskočil čepel. A mnoho dalších šancí zůstalo nevyužito. Hráči se soustředili na hru a nedali se vyprovokovat.