17.03.2019

Tomáš Kadeřábek

N o v á P a k a - 17. 3. 2019

Vážení fanoušci, přinášíme rozhovor Petra Čepka s kapitánem našeho historicky nejúspěšnějšího týmu, Tomášem Kadeřábkem:

Ot.: Jaký je to pocit dostat se jako kapitán poprvé s Novou Pakou do finále?

Odp.: Musím říct, že pocit je to pěkný, ale zápasy jdou v rychlém sledu za sebou, tak že jsem ještě neměl moc času se tím zabývat, teď nás čeká finále a to chceme vyhrát, pak bude čas si o všem popřemýšlet.

Ot.: Myslím, že hrát už samotné finále je obrovský úspěch, věřil jsi tomu na začátku sezóny, že dojdete tak daleko?

Odp.: Každý hokejista dělá tento sport proto, aby někdy něco vyhrál a my jsme teď ve finále, takže nás čeká jasný úkol a tím je to finále vyhrát. Samozřejmě bereme finále jako úspěch, ale chceme ho vyhrát. A jestli jsem věřil na začátku sezony, že dojdeme takhle daleko? Nezabýval jsem se tím, chtěl jsem si zahrát dobrý hokej, aby mě to bavilo, aby to bavilo diváky a zatím jsme na dobré cestě.

Ot. Ze začátku se tým sehrával, pak následovaly dlouhé šňůry vítězství, co stálo za tím "vítězným tažením" s občasnou porážkou až do konce nadstavby, kde jste skončili první?

Odp.: Letos máme kvalitní mančaft, od brankáře počínaje přes obránce i útočníky konče. Dobře trénujeme, vyhýbají se nám zranění a nemoci, takže téměř pokaždé hrajeme v silné sestavě. Velkou zásluhu na tomto stavu mají naši trenéři, žádný trénink se nejde na půl plynu, všechno se jede nadoraz, máme natrénováno, trénujeme hodně precizně různé herní činnosti a to se pak v zápasech projevuje. Myslím, že i fyzicky jsme na tom dobře.

Ot.: Když by jsi měl porovnat loňskou a letošní sezónu, v čem vidíš zásadní rozdíly?

Odp.: Na tuto otázku by mohla být velmi dlouhá odpověď, ale to se mi nechce psát, tak to zkrátím. Částečně jsem odpověděl v předchozí otázce, ale hlavní rozdíl je v kvalitě hráčů, kteří před sezonou přišli. Máme výborného brankáře Fandu Veselého, který nám v sezoně udělal navíc tak 12 bodů a moc nám pomohlo, že v průběhu sezony přišel Michal Nevyhoštěný a Mára Mlčoch. To jsou hráči s kvalitami minimálně druholigovými a Nevy je rozený střelec, chce ty góly dávat za každou cenu a taky je dává. Vše je to z lavičky dirigováno Alešem Půlpánem, který chce úspěch a dělá pro to maximum.

Ot.: Play off jste začali prvním čtvrtfinálovým vítězným zápasem doma, zápas byl kontumován...., Tvuj názor?

Odp.: To už je za námi, nemá cenu se k tomu vracet, sérii jsme vyhráli 2:1 a teď je to již historie. Ale pokud jsou nějaká pravidla a my jsme je nedodrželi, tak pak to bylo asi správné rozhodnutí. Podle mého názoru nás to ještě víc stmelilo jako tým.

Ot.: Nové Město jste nakonec v rozhodujícím zápase doma jednoznačně přejeli vysoko 9:0. Nepřineslo toto jasné vítězství trochu podcenění následného prvního semifinále proti Jaroměři? (porážka doma 4:6)

Odp.: Jaroměř je kvalitní soupeř, v sezoně nás doma taky porazili, takže si nemyslím, že bychom něco podcenili. Hráli jsme do plných a oni z brejků dávali góly po velmi pohledných kombinacích. Do dalšího zápasu jsme se z toho poučili, řekli jsme si co dělat jinak a líp a vyšlo to. Nikdo z nás si nemyslel, že ta série bude jednoznačná a to se také potvrdilo.

Ot. Jaroměři se podařilo ve druhém domácím zápase vymazat váš mečbol - zápas skončil 2:6, čím vás zaskočili?

Odp.: Oni věděli, že pokud v tom zápase neudělají maximum, tak série bude ukončena. Z toho vycházeli, první třetinu na nás vletěli a podařilo se jim vstřelit dva góly a z toho vycházelo jejich sebevědomí. Ve druhé třetině jsme snížili na rozdíl jediného gólu a myslím, že jsme byli na dobré cestě zápas otočit, herně to bylo lepší, ale do konce druhé třetiny přišly dva góly ze skupiny lacinějších a pak už to dotáhli do vítězného konce. Byli ten zápas lepší.

Ot. Rozhodující bitva o finále však jednoznačně vyzněla ve váš prospěch, co jste změnili od toho posledního zápasu?

Odp.: Nezměnili jsme nic zásadního, důležité bylo zachovat chladnou hlavu, věřit v naši sílu a prostě ten zápas vyhrát. Hráli jsme dobře z obrany a podržel nás brankář. V tom byl zásadní rozdíl, my jsme měli v bráně Fandu, oni tu kvalitu v bráně takovou neměli.

Ot.: Nálada v kabině byla po vítězství v sérii určitě suprová, slavili jste trochu?

Odp.: Nálada byla dobrá, to je jasný. Nějaké pivko tam proběhlo, viděl jsem i panáčka, ale byla středa, druhý den se šlo do práce. A hlavně jsme věděli, že v neděli pokračujeme v krasojízdě, takže jsme si zakřičeli, zabouchali a ten večer měli dobrý pocit.

Ot.: Ve finále se utkáte s Novým Bydžovem, jak vidíš soupeře a vaše šance na vítězství v sérii? Bude to o hodně náročnější než s Jaroměří?

Odp.: Bydžov má velkou kvalitu, zkušené hokejisty, kteří mají něco za sebou, bude to boj, ale věřím, že vyhrajeme. Dokonce si myslím, že to bude férovější než s Jaroměří, Bydžov nepadá, neleží, nevytváří těmito situacemi tlak na rozhodčí, věřím, že to tak bude. Kluci z Bydžova chtějí hrát fair play.

Odp.: Nějaký vzkaz divákům, kteří vytváří na domácích zápasech úžasnou atmosféru?

Odp.: Já za sebe a za mančaft jim chci moc poděkovat. A není to jenom o kotli, kde bubeníci parádně bubnují a jsou takovým motorem, ale je to i o těch ostatních, kteří jsou na celém zimáku. Já osobně tam mám takovou partu vedle střídačky hostí, kteří jsou taky perfektní, tímto je zdravím. No a na závěr chci věřit, že finále vytáhne na stadion i ty, kteří nechodí pravidelně, ale přijdou a bude se jim naše hra líbit.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři