02.09.2019

ROZHOVOR S FILIPEM HRONKEM

Přinášíme rozhovor Petra Čepka s Filipem Hronkem, obráncem Detroitu Red Wings.

Ot.: Filipe, nejprve bych Vám položil pár otázek ohledně novopackého hokeje, který je teď v přípravě na 2. národní ligu. Měl jste možnost poznat tým, některé hráče?

Odp.: Většinu hráčů znám, s některými jsem hokejově vyrůstal. S jinými jsem se potkával na zimáku, protože hráli v jiných kategoriích.

Ot.: Na kterých přípravných zápasech Nové Paky jste byl a co k nim můžete říct? A jak vidíte samotnou přípravu týmu?

Odp.: Viděl jsem čtyři zápasy, Vrchlabí, Kolín, Trutnov a Dvůr. Všechny byly vyrovnané s těsnými výsledky, hrané s nasazením a bojovností. Z mého pohledu jsou výsledky příjemným překvapením, uvidíme jestli to kluci potvrdí v lize. Přece jen je BK nováčkem.

Ot.: Z Vašeho pohledu - v čem se tým potřebuje ještě zlepšit, co vše by měli udělat jak hráči, tak i realizační tým, aby vstup Nové Paky do druhé ligy byl nejen důstojný, ale aby dokázal potrápit i favority?

Odp.: Tým musí zlepšit přesilovky, oslabení a také vstupy do zápasů.

Ot.: Nyní pár otázek na Vás. Měl jste během léta nějakou vlastní přípravu na nadcházející sezónu?

Odp.: Trénoval jsem se svým kondičním trenérem Jardou Svobodou. Na led jsem chodil s Mountfieldem a Novou Pakou. Byl jsem s Tomášem Noskem na kempu v Rakousku se skupinou Arrows.

Ot.: Kdy odlétáte do USA a s jakými pocity, s jakým očekáváním?

Odp.: Odlétám do USA 2.září a očekávám, že sezóna bude úspěšnější než ta minulá. Poctivě jsem se připravoval, tak doufám, že se sezóna povede mně i týmu.

Ot.: Co vše se odehraje po Vašem příletu, v přípravném kempu - jak to tam probíhá, atp.? 

Odp.: Kemp začíná v tréninkovém centru v Traverse City, kde se trénuje 5 dní. Pak se vracíme do Detroitu, kde pokračuje příprava a začínají přátelská utkání.

Ot.: Co je pro Vás z toho nejtěžší, musíte se ještě nějak adaptovat, nebo se vracíte "do svého" a na co se naopak těšíte?

Odp.: Musím si zvyknout na časový posun. Bude to moje čtvrtá sezóna v zámoří ve stejné organizaci, takže se vracím do známého prostředí. Těším se na zápasy.

Ot.: Máte v týmu spoluhráče, kteří jsou zároveň Vašimi dobrými kamarády, se kterými si vyrazíte i někam posedět, nebo jsou vaše vztahy spíše "pracovní"?

Odp.: Je to asi jako všude. Více se scházíme s mladšími spoluhráči. Ti starší mají své rodiny a děti, tak se věnují více jim. Celkově je parta v kabině výborná.

Ot.: Na závěr, Vaše přání novopackému týmu a jeho fanouškům? Budete na dálku sledovat, jak se Nové Pace daří?

Odp.: Přeju BK aby se dařilo herně i výsledkově a podařilo se postoupit do play off, aby chodilo hodně diváků, kteří budou za svým týmem stát a vytvoří skvělou atmosféru. Divákům přeji, aby zažili úspěšnou sezónu, aby si užívali hokej.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři