06.09.2019

ROZHOVOR S YAROSLAVEM UKHINEM

Přinášíme rozhovor Petra Čepka s útočníkem BK Nová Paka Yaroslavem Ukhinem.

Ot.: Odkud pocházíte a v kolika letech jste začal s hokejem?

Odp.: Pocházím z Ruska, z města Petrohrad a bylo mi 6 let, když jsem začal hrát.

Ot.: Kdo Vás k hokeji přivedl?

Odp.: Tatínek. Já jsem původně chtěl hrát tenis, protože se mi líbilo, jak vypadá raketa. Ale tatínek rozhodl jinak a místo toho mi koupil hokejku a brusle.

Ot.: Na jakém postu hrajete a jaký styl hry Vám nejvíce vyhovuje?

Odp.: Poslední dobu hraju nejčastěji centra, takže jsem spíš defenzivní útočník, ale rád se připojím i k útoku.

Ot.: Kdo byl a je Váš hokejový vzor?

Odp.:Odmalička jsem koukal na staré zápasy USSR; obdivoval jsem slavného ruského útočníka Valerije Charlamova. V současné době se mi nejvíc líbí ruský centr Pavel Datsyuk.

Ot.: Kdybyste měl charakterizovat sám sebe, jaký jste typ hráče - spíše kliďas, nebo prožíváte emoce během zápasu? Jste v pohodě, nebo cítíte nervozitu, když máte jet samostatný nájezd?

Odp.:Jsem klidný a trpělivý hráč, jakékoliv emoce držím v sobě, ale to neznamená, že nechám soupeře v klidu odjet střídat, pokud se začne chovat nesportovně a třeba nečistě trefí mého spoluhráče. Od dětství mě učili, že takové chování nelze odpustit. Co se týká nájezdů - nebývám nervózní, v klidu se rozjedu, udělám nějakou kličku, nedám to a v klidu zase jedu zpátky na střídačku.

Ot.: Za jaké týmy v kategorii mužů jste dosud hrál (na webu hokej.cz je uvedena i baráž se Vsetínem 2012/2013, následně HC Trutnov, ale i HC Rodos Dvůr Králové).

Odp.: První zápasy za A-tým jsem zažil ještě ve Vsetíně, dál to byl Trutnov, Dvůr, Trutnov a teď Nová Paka

Ot.: Kde se Vám nejvíce líbilo?

Odp.: Zatím jednoznačně nejlepší sezóny jsem zažil v Trutnově, trutnovský tým má obrovskou podporu svých fanoušků a jsem rád, že jsem měl možnost to taky zažít.

Ot.: Hrál jste i za "legendární" Vsetín, jaké to bylo hrát na Lapači, přibližte nám to trochu?

Odp.:Atmosféra na Lapači je opravdu jiná. Zažil jsem druholigové derby Vsetína a Valašského Meziříčí, což znamená plný zimák fanoušků. Taky jsem zažil plný zimák v baráži o postup do extraligy juniorů. Nepřál bych si tam hrát jako hostující tým - celé město žije hokejem; neskutečný zážitek.

Ot.: Poslední sezonu jste odehrál za HC Trutnov, proč jste se rozhodl z Trutnova odejít do Nové Paky?

Odp.: V Trutnově jsem odvedl dobrou práci, hrál jsem druhou lajnu, ve třech vítězných derby proti Vrchlabí jsem dával góly. Zažil jsem těžké zranění a týden potom jsem zase byl na ledě. Tím chci říct, že můj odchod nebyl způsoben tím, že pro mě “nebylo místo” v týmu - to jsou jen drby, které kolem sebe občas slyším. Potřeboval jsem změnu, chtěl mě vidět v Pace Aleš Půlpán, kterého dobře znám, a proto jsem se tak rozhodl.

Ot.: Co jste říkal na to, že jste se objevil v článku na www.hokej.cz (19. srpna 2019) ohledně Vašeho odchodu z Trutnova?

Odp.:Chtěl bych poděkovat hlavnímu trenérovi, či GM - Ondřejovi Poulovi. Nevím, jaká je teď má pozice v týmu, protože dostat se na hokej.cz před sezonou není jednoduché a mně se to podařilo. :-)
Přeju trutnovskému týmu dobrou sezónu a rád ho uvítám v pekle na ledě v Nové Pace.

Ot.: Který první přípravný zápas jste odehrál v Nové Pace a jak se Vám v přípravných zápasech daří?

Odp.: První zapas jsem odehrál proti ruskému týmu PSK Sakhalin, což pro mě bylo zajímavé. Hrajeme tak, abychom se co nejlépe připravili na sezónu, a těší mě, že máme navíc i dobré výsledky.

Ot.: Jak jste spokojen se zázemím, s realizačním týmem, s diváckou podporou, s přípravou na sezónu?

Odp.: Jsem naprosto spokojen, ani maminka se o mě takhle pěkně nestará. Překvapila mě i divácká podpora - tolik lidi na zimáku v Pace jsem ještě nikdy nezažil.

Ot.: Jaká je z Vašeho pohledu předsezónní nálada v kabině a jak vidíte cíl hlavního trenéra Aleše Půlpána "probojovat se do play off", není to hodně odvážný cíl pro nováčka?

Odp.: Myslím si, že máme dobrou partu, což je základ. Proto máme i dobrou atmosféru v kabině. Aleš měl vždycky cíl “vyhrát v každém zapase”. A všichni, kdo ho znají, o tom vědí. Proto věřím tomu, že se můžeme do toho play off dostat.

Ot.: A na závěr Váš vzkaz pro fanoušky a pro všechny příznivce novopackého hokeje?

Odp.: Podpora na domácích zápasech – to je půlka výhry. Potřebujeme na zimáku každého fanouška. Hrajeme pro vás, hrajeme srdcem a vždy budeme bojovat.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři