10.09.2019

ROZHOVOR S VIKTOREM MARTÍNKEM

Přinášíme rozhovor Petra Čepka s útočníkem pražské Slavie, Viktorem Martínkem

Ot.: Přicházíte do Nové Paky na střídavý start ze Slavie, jaké jsou Vaše první dojmy z nového působiště?

Odp.: Upřímně mě nejvíce zaujala sjezdovka vedle zimního stadionu, to je velice unikátní a myslím si, že to jinde není. Kluci mi na rozcvičce ukázali sněžná děla pod tribunou a to pro mě byla úplná novinka. Co jsem zatím vypozoroval, tak v týmu panuje dobrá atmosféra a věřím, že to tak zůstane i v průběhu sezony. Jsem rád za tuto šanci.

Ot.: Za Novou Paku jste zatím odehrál jeden zápas - s Trutnovem (2:6). V zápase jste jel trestné střílení, a pak jste dal jeden ze dvou gólů domácích. Můžete nám popsat obě situace?

Odp.: Trestné střílení jsem neproměnil, ale beru to pozitivně. Aspoň už vím, jakou kličku ve středu nepoužít. Golmana už znám lépe a v našem příštím střetnutí se ho pokusím překonat vícekrát než posledně.

Ot.: Jak se Vám líbí zimní stadion v Nové Pace a zázemí pro hokej zde?

Odp.: Zimák je tu moc hezký, vejde se sem poměrně dost lidí, tak doufám, že nás přijdou proti Trutnovu podpořit v co největším počtu. Uděláme vše pro to, aby se jim náš výkon líbil a chodili tam rádi.

Ot.: V uplynulé sezóně jste hrál za čínský klub KRS Heilongjiang. Můžete nám přiblížit Vaše angažmá v Číně? Jak jste se tam dostal?

Odp.: Kunlun je Čínský tým, který hraje ruské soutěže. Já jsem hrál MHL, což je juniorská liga hrající se po celém Rusku a dalších státech. V soutěži hrají obdobné týmy jako v KHL. Dostal jsem se tam díky agentovi, který pro mě hledal perspektivní nabídku do budoucna. Bohužel mi zdraví nedovolilo se poprat o místo v seniorském týmu Kunlunu a po sedmi odehraných zápasech v juniorce jsem se musel kvůli zranění vrátit zpět do Čech a po zbytek sezony rehabilitovat. Přestože jsem v Rusku a Číně byl necelé dva měsíce, byla to pro mě obrovská zkušenost a jsem za ni rád.

Ot.: V čem se liší hokej u nás a hokej , který jste hrál za čínský klub? Jak se Vám tam líbilo a co pro Vás tam bylo nejtěžší?

Odp.: Šlo o ruskou soutěž, takže soupeři byli z Ruska. V týmu jsme měli pár Číňanů a to bylo neobvyklé. Jsou snaživí, vše dělají do puntíku tak, jak řekne trenér. Hokej je tam ale přeci jen v plenkách, takže hráli spíše 4. lajnu a snažili se zvyknout na tempo. Zbytek týmu byl složen z Rusů, Kanaďanů a byli jsme tam i dva Češi. Nejtěžší pro mě bylo určitě vydržet fyzicky náročné tréninky. Pod křídla si nás vzal ruský trenér ze staré školy. Trénoval nás na styl Tarasova, takže v týmu si měnil hráče jako ponožky. Za ty dva měsíce se tým změnil téměř celý. Každý týden přiletěli noví hráči, konkurence tam byla nesrovnatelně větší, než je v Čechách. Na trip nás letělo klidně 40 a půlka kluků prostě nehrála a koukali se z tribuny. O peníze tam nebyla nouze, takže vedení týmu neřešilo, že musí v luxusním hotelu v centru Petrohradu ubytovat o nějakých 10 či 20 hráčů navíc. To je obrovský rozdíl proti Českému hokeji. Točí se tam větší peníze, než u nás v nejlepších seniorských soutěžích.

Ot.: Čínsky jste se něco naučil? :-)

Odp.: Jen pár nadávek a základních slovíček, ale čínsky bych si s nikým nepokecal. 

Ot.: V létě jste odehrál za Slavii přípravný zápas proti Kladnu (Slavia prohrála s extraligovým Kladnem 4:6) a byl jste strůjcem jedné z branek Slavie?

Odp.: Ano, jedna střela mi tam spadla. Žádná bomba to nebyla, ale i ta se počítá.

Ot.: Potkal jste se při střídání na ledě s Jaromírem Jágrem? Váš pocit, nastoupit proti naší legendě?

Odp.: Na rozcvičce jezdí bez helmy, takže ho nešlo přehlédnout už před začátkem zápasu. Byl to fajn zážitek, ale v zápase jsem to nijak zvlášť nevnímal. Všiml jsem si akorát toho, že při každém souboji si pomáhá hokejkou a většinou z něj vyjede s pukem. Dělá to chytře a rozhodčí mu to pouští.

Ot.: Vraťme se k Vašemu hostování na Pace. Jak často se budete moci zapojit do týmu?

Odp.: Domluvil jsem se s trenéry a vedením Slavie, že mě budou pouštět na střídavé starty, abych se vyhrál a zvykl si na dospělý hokej. Nejde přesně říct, jak často budu chodit pomáhat Pace. Záleží to na trenérech Slavie a mých výkonech. 

Ot.: Co očekáváte sám od sebe od svého působení zde?

Odp.: Chci svými výkony pomoci týmu k výhrám, když se vyhrává, chodí diváci a pro ně hokej hrajeme. Těším se na jejich podporu a rád se před nimi zaraduji z gólů. Čím více jich bude, tím lépe. Fanoušků i gólů.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři