08.10.2019

ROZHOVOR S FRANTIŠKEM HNIKEM

N o v á P a k a - 8. 10. 2019

Přinášíme rozhovor Petra Čepka s útočníkem BK Nová Paka, Františkem Hnikem.

Ot.: Ve druhé lize nastupujete ve své kariéře za druhý tým, poprvé to bylo před 2 lety v play off za Trutnov, kde jste odehrál 3 zápasy a měl jeden kanadský bod za asistenci, nyní máte z 6 zápasů a tři trefy do černého, v čem vidíte ten posun vpřed?

Odp.: Vzhledem k tomu, že jsem v Trutnově nenastupoval pravidelně, tak jsem se nedostal tolik do hry. Samozřejmě za bod jsem byl rád. Tady v Nové Pace je to úplně o něčem jiném, prostoru dostávám hodně, což mě samozřejmě těší, ale těch bodů by určitě mohlo být víc.

Ot.: Jak se Vám hraje v Nové Pace, jak jste spokojen se zázemím a co je Vaším cílem zde?

Odp.: V Nové Pace hraji od loňska a jsem moc spokojen. Zázemí, které tu máme, je výborné. Mým cílem je pomoci klubu dostat se do play off.

Ot.: Hrál jste za Hradec Králové 3 sezony v extralize juniorů, jaký je podle Vás rozdíl v rychlosti, technice, osobních soubojích mezi ELH a 2. ligou?

Odp.: Tak myslím si, že rozdíl je hlavně v osobních soubojích, neboť jsou hráči silnější, vyspělejší než v juniorce a také mají více zkušeností.

Ot.: Předposlední zápas ve Dvoře Králové skončil porážkou 1:5, následně Dvůr podlehl Mosteckým Lvům 1:10, co jste si říkali před sobotním zápasem s Lvy, měli jste z toho zápasu obavy ze silnějšího soupeře, respekt?

Odp.: Určitě jsme věděli, že Most je velmi kvalitní soupeř, že nás nečeká nic lehkého, ale každý zápas je jiný a může se stát cokoliv. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát.

Ot.: Zápas se Lvy začal nešťastně, již po 12 vteřinách jste inkasovali.

Odp.: Ten první gól byl dost nešťastný. Po špatném odrazu od mantinelu jsme si již nestihli rozebrat hráče před bránou.

Ot.: Nakonec se Vám podařilo srovnat na 1:1 a byla to právě Vaše trefa, když se Vám jako jedinému podařilo překonat brankáře Lvů Lukáše Hosnedla.

Odp.: Samozřejmě je úplně jedno, kdo ten gól dá, ale jsem rád, že se mi to povedlo. Bylo to v přesilové hře, kdy Bezďa poslal puk na Nevyho a ten mě krásnou přihrávkou našel před bránou.

Ot.: Ale to bylo z Vaší strany vše, za Lvy se trefil ještě František Bakrlík a zápas skončil těsně 1:2 ve Váš neprospěch, myslíte že byl Most k poražení?

Odp.: Určitě byl Most k poražení, myslím, že jsme po většinu zápasu udávali tempo zápasu my, ale ještě bychom potřebovali víc toho štěstí, aby nám padaly góly.

Ot.: Po skončení zápasu se strhla bitka, jak k tomu došlo? Bylo to utkání vyhrocené už během zápasu a pak to ke konci nějak vygradovalo?

Odp.: Myslím, že to bylo po nějakém šťouchání u mantinelu. Neřekl bych, že by byl zápas nějak extra vyhrocený, jen v poslední třetině se mi zdálo, že se soupeř začal bát o výsledek, protože jsme měli více ze hry my, škoda jen, že nepadl gól, a proto hráli agresivněji.

Ot.: Váš spoluhráč Aleš Půlpán skončil se zakrvaveným obličejem a Vy zase na zemi s dalším soupeřovým hráčem, kde Vás musel od sebe odtrhávat rozhodčí, popište nám nějak tu situaci.

Odp.: Bitku Aleše jsem neviděl od začátku, když jsem pak jel k mantinelu, tak mě protihráč zezadu chytl kolem krku a tak to nějak skončilo na zemi.

Ot.: V zápase došlo také ke zranění Patrika Hidvegha, co se mu tam přihodilo a jaký byl po zápase jeho zdravotní stav?

Odp.: Higi asi nějak najel do rýhy v ledu a spadl na mantinel. Protože necítil nohu, byl záchrannou službou odvezen na vyšetření do Jičína, ale naštěstí má prý jen naražená záda. Doufáme, že bude brzy zpět.

Ot.: Na další utkání cestujete do Jablonce, jak vidíte svého dalšího soupeře?

Odp.: Myslím, že v této soutěži není žádný tým. který bychom mohli nějak podcenit. Samozřejmě do Jablonce pojedeme s tím, že chceme vyhrát, ale určitě to nebude nic jednoduchého.

Přeji hodně štěstí do dalších zápasů a ať přidáte ještě další branky! 

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři