06.12.2017 18:00
Nová Paka
6:3
(2:1, 1:2, 3:0)
Jičín
16.
Nová Paka, 06.12.2017 18:00

BK Nová Paka

Škop (Bouška) - Pour, Kulhánek, Spal, Erban, Svoboda, Ersepka, Pulec, Kadeřábek, Frk, Barbora, Hric, Šuvara, Jebavý, Kerekanič, Richter

HC Jičín

Pivrnec 5´Beneš - Najman, Buchar, Žalud, Mikolášek, Šťěpán, Brzák, Houser, Nový, Němec, Průšek,Žďárský, Kollma, Sedmík, Borovec
Branky a nahrávky: 2:18 Pulec, 4:04 Frk (Kadeřábek), 33:14 Hric, 42:47 Šuvara (Hric), 55:29 Barbora (Frk), 59:45 Hric - 15:53 Nový (Žalud), 24:36 Němec (Žďárský), 32:35 Žďárský . Rozhodčí: Petr - Řezníček, Pecha . Vyloučení: 4:4 . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Oba týmy nastoupili k utkání bez některých svých opor. Přesto měla hra spád, kombinaci, rychlost a dlouho vyrovnaný stav. Domácí se rychle dostali do vedení. Obránce Nové Paky Láďa Pulec otevřel skóre již ve třetí minutě. O necelé dvě minuty posunuli domácí tým do dvoubrankového vedení útočníci Kadeřábek s Frkem. Jenže pak domácí neproměnili některé šance. Hosté vystřídali brankáře a hra se pomalu začala vyrovnávat. Jičínští se dostali ve třicátétřetí minutě do vedení. O minutu později hbitý Tibor Hric zařídil vyrovnání. Do poslední třetiny nastupovali týmy za nerozhodného stavu. Hra byla vyrovnaná. Oba týmy útočili i pozorně bránili. Hosté trochu lépe přecházeli středním pásmem. Domácí jejich snahy často zastavovali na obranné modré čáře. Těžké zákroky měl domácí Pavel Škop, když kotouče často procházeli z úhlu podél brankoviště. Vítězný gól domácích padl krátce po skončení přesilové hry. Tibor Hric poslal z rohu útočného pásma přesně kotouč na najíždějícího Jakuba Šuvaru, který prostřelil hostujícího Beneše. Pojistku páté branky zařídil Dominik Barbora. V obranném pásmu založil útok s Markem Frkem. Středním pásmem projel a když si všiml, že má cestu volnou, projel mezi kruhy a nekompromisní ranou k pravé tyči zavěsil krásnou branku. Hosté mobilizovali síly k závěrečnému tlaku. Domácí se ubránili a navíc ještě patnáct vteřin před koncem přes celé kluziště dal branku Tibor Hric, když vybojoval kotouč ve shluku hráčů a projel s ním odvážně okolo své branky.

Přes další vítězství je náš tým znovu na předposledním místě díky tomu, že Jaroměř vysoko zvítězila s Opočnem. Bodové rozdíly mezi třetím a sedmým místem jsou minimální a náš tým je znovu ve hře o místa zajišťující postup do play-off.

Ohlasy po utkání

Petr Zvolenský (Nová Paka): V utkání bylo vidět, že se náš tým umí vyrovnat s nepříznivým vývojem. Prvních deset minut druhé třetiny jsme hráli "profesorsky", hosty jsme tím pustili do vedení. Pomohlo nám čtyřminutové oslabení, kdy tým zmobilizoval všechny své síly a ubránil se. Pak už to byla zase naše hra a zaslouženě jsme utkání dovedli do vítězného závěru. Čeká nás nedělní utkání v Opočně. Tam musíme potvrdit stoupající výkon.

Daniel Pletka (Jičín): Do utkání jsme vstoupili špatně a po zásluze jsme prohrávali a můžeme být rádi, že jenom o dva góly. Po deseti minutách jsme hru vyrovnali a snížili. Ve druhé jsme byli lepší a skóre otočili, ale stejně se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve třetí jsme udělali dvě individuální chyby a dostali po nich dva góly a domácí tím rozhodli o dnešním výsledku.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři