11.11.2016 18:30
Jičín
6:1
(1:0, 3:0, 2:0)
Nová Paka
12.
Jičín, 11.11.2016 18:30

HC Jičín

Beneš (Vinklář) - Houser, Soukup - Mikolášek, Chaloupka - Bým, Zörkler - Weiss, Kollman, Vajsejtl - Kysela, Nový, Mizera - Klaban, Němec, Hloušek - Chvalovský, Žďárský, Borovec - Boček

BK Nová Paka

Abrahám (Škop) - Spal, Kulhánek - Pour, Zvolenský - Chleborád - Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek - Krsek, Nádvorník, Šuvara - P. Plecháč, Jebavý, Hric (Richter)
Branky a nahrávky: 4:39 Weiss (Klaban), 30:54 Kollman (Nový, Mikolášek), 33:47 Nový (Weiss), 35:29 Vajsejtl (Kollman, Weiss), 41:53 Borovec (Němec), 57:57 Nový (Chaloupka) - 38:53 Zvolenský . Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Karlík . Vyloučení: 11 a TS (Mikolášek) a OK (Soukup) - 8 a OT (Kulhánek) a 5+OK (Šuvara) . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci:411 . Střely na branku: 20 : 36 (8:8, 5:13, 7:15) . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1 .
Domácí se ujali rychle vedení. Již v páté minutě skóroval domácí Petr Weiss z přihrávky Michala Klabana. Hosté měli výtečnou příležitost srovnat v nařízeném trestném střílení za faul domácího Mikoláška, ale hostující kapitán trestný nájezd neproměnil. Ve druhé třetině měli hosté sice více příležitostí, ale domácí působili hbitěji a zejména jejich úniky ve druhé polovině této části hry slavili úspěch. Zejména branka v oslabení dostala hosty do velkých potíží. Na tři nula zvýšil domácí Radek Nový po spolupráci Petrem Weissem. Rozpětí pěti minut, mezi třicátou a třicátou pátou minutou dostalo domácí do nečekaně vysokého náskoku. Hosté se snažili, ale překonat výborného Beneše se podařilo pouze v přesilové hře Petru Zvolenskému, krátce před odchodem do kabin. Stále zůstávala jiskřička naděje, ale tu krátce po přestávce uhasil hostím brankou domácí Zdeněk Borovec. V polovině třetí třetiny byli vyloučeni a poslání do kabin domácí Soukup a hostující Šuvara. Hráči Nové Paky se sice stále snažili dobýt jičínskou branku, ale tento večer jim osud štěstí nepřinesl a tak nakonec vysoké a nečekané vítězství stvrdil domácí Radek Nový, který byl tento večer u tří branek.

Ohlasy po utkání

Petr Zvolenský, Nová Paka: Derby udělalo některým hráčům v hlavě zmatek. V některých případech došlo i ke zkratům. Mám na mysli dva větší tresty. Hráči si toho jsou vědomi. O jednoho na nějaký čas přijdeme. Byl jsem na lavičce bezmocný. Nebylo možné hráče uklidnit a hrát svoji hru. Byly pasáže, kdy jsme dostávali domácí pod tlak, ale pak přišel z naši strany nedovolený zákrok a zase jsme vypadli z tempa. Je to velká škoda. V týmu síla je, ale musí být disciplinovaný v osobních soubojích i v pojetí herního systému. Jsme teď v krizové situaci. Příští utkání bude hodně těžké.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři