Nová Paka, 27.11.2018 18:00

Veselý (Dressler) - Malík, Zeman - Pulec, Spal - Pour, Chleborád - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Krsek - Kerekanič, Moník, Mach Trenér: Aleš Půlpán, vedoucí: Jiří Hronek

HC Trutnov

Škop (Pivrnec) - Suvorov, D.Gabriel, Synek, L.Junek, M.Suk, Špetla, Kmošek, L.Gabriel, Chytráček, Červíček, Rurtle, Smékal, Jan Tatar Trenér: Jaroslav Řehák
Branky a nahrávky: Nevyhoštěný 2+5, Hric 2+3, Hnik 2+1, Kadeřábek 1+2, Šuvara 1+1, Malík 1+1, Pulec 1+0, Zeman 0+3, Spal 0+1 - Rutrle (Tatar, Červíček), L.Gabriel (Chytráček), Špetla (M.Suk) . Rozhodčí: Petr Maštalíř - Roischel, Pechánek . Vyloučení: 6:14 . Využití: 3:0 .V oslabení: 0:0 . Diváci: 134 . Střely na branku: 45:21 . Vhazování: 43:13 . Průběh utkání: 0:1,2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 10:3 .
Duel s druholigovou rezervou byl sehrán o den dříve oproti rozpisu soutěží z důvodu dohody obou klubů. Motivem oběma stranám byla možnost nasazení hráčů z druhých lig. Domácí z partnerského Vrchlabí a hosté ze svého Á týmu. Nakonec bylo toto rozhodnutí výhodnější pro soupeře. Jak v prvním utkání, tak i v této odvetě dokázali Trutnovští nasadit více hráčů z vyšší soutěže. Domácí použili jen Filipa Moníka. Hosté hned několik ...

Lépe začalo utkání Trutnovu. Branku již ve druhé minutě dal Jan Rutrle. Vyrovnání přinesla rána Michala Nevyhoštěného po ledě ze střední vzdálenosti v sedmé minutě. V přesilové hře dostal domácí do vedení Tomáš Kadeřábek. Hosté po několika vteřinách zahájení hry druhé třetiny vyrovnali Lukášem Gabrielem po přesné přihrávce Petra Chytráčka. Nevyhoštěný zakrátko posunul Novou Paku znovu do vedení, ale hosté vyrovnali Markem Špetlou. Pak dvakrát zaúřadoval tečí Tibor Hric. Své 150 utkání v dresu Nové Paky tak krásně oslavil. Dal vítěznou branku a připsal si již osmou vítěznou. Ve třetí třetině už domácí excelovali. Padala jedna krásnější branka za druhou. Ovace sklidil mohutný obránce Láďa Pulec, když jeho střela od modré nezadržitelně prolétla Pavlu Škopovi kolem ramen. Desátou branku vsítil Jakub Šuvara po nádherné přihrávce Tomáš Kadeřábka. Čtyři vteřiny před koncem neproměnil trestný nájezd René Mach.

Michal Nevyhoštěný zaznamenal rekordních sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Tibor Hric dal branky dvě a třikrát asistoval. Jejich pětice vsítila soupeři sedm branek...

Aleš Půlpán: Se silným soupeřem jsme první utkání prohráli, ale nepropadli jsme. Prohra o jeden gól v jejich prostředí proti bývalým extraligovým hráčům byla se ctí. Dnes večer byl soupeř o některé hráče oslaben, přesto náš výkon byl výborný. A zejména neustálá chuť Michala Nevyhoštěného (ne jen jeho) v každém okamžiku stále a stále dávat branky je příkladná.