Nový Bydžov, 14.12.2016 18:00

Stadion Nový Bydžov

Veselý (Bartozel) - Mádle, Novák, Kubišta, Kozák, Šimůnek, Špaček, Menyhárt, Vlach, Jebavý, Fiala, Suchánek, Chára, Bradler

Dressler (Táborský) - Štěpán, Spal, Kulhánek, Pour, Chleborád, Jebavý, Zvolenský, Kerekanič, Šrejma, Šuvara, Vondrlík, Bernard, Hloušek, Krsek, Tatar
Branky a nahrávky: 10:34 Chára (Špaček), 14:34 Kozák, 18:42 Suchánek (Chára), 29:30 Kozák (Mádle), 31:09 Chára (Kubišta), 43:28 Kozák (Mádle, Kubišta) - 4:27 Krsek (Šrejma), 20:59 Štěpán . Rozhodčí: Votroubek - Karlík, Pechánek . Vyloučení: 9 a TS (hostující Hloušek neproměnil) : 14 a OT (Pour) . Využití: 1:1 . V oslabení: . Diváci: 110 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2 .
Hosté dokázali k utkání nastoupit v patnácti hráčích, domácí pouze ve třinácti. Úvod měli lepší hosté a zaslouženě se v páté minutě ujali vedení Krskem po přihrávce novice Radka Šrejmy. Jenže přišla série tří vyloučení. První Bernard za podražení, druhé Spal za krosček. Tato oslabení hosté ubránili, ale třetí, které si přivodili sami zcela nesmyslným počtem více hráčů na ledě, už neubránili. Domácí Chára bravurně přešel přes bránící hráče a blafákem přes celé brankoviště vyrovnal. Tím se nastartoval další hokejový zmar trápících se hostí. Domácí se tak trochu nečekaně dostali do tempa a postupně získávali více a více sebevědomí, které jim hosté darovali. Druhou branku vstřelil domácí Kozák přes dezorientovanou obranu a navýšil střelou od modré Suchánek. Hosté se dokázali ve druhé třetině brankou v přesilové hře dostat na rozdíl jedné branky po střele Jakuba Štěpána od modré. Jenže po avizovaném faulu na hostujícího Hlouška sám faulovaný hráč zbytečně oplácel a šel na trestnou také. Mohla z toho být přesilová hra tři ku pěti. A tak místo toho pokračovala jen čtyř ku pěti. Hosté nevyužili a naopak ve třicáté minutě v momentě ukončení trestu domácích propadla Kozákova střela z úhlu hostujícímu Dresslerovi do branky. O chvíli později zvýšil výborně hrající domácí Chára na pět ku dvěma a bylo po utkání. V úvodu poslední třetiny vstřelili domácí šestou branku a přes snahu hostí si již náskok bezpečně udrželi. Zmar novopackých hokejistů pokračuje. Ukončení sportovní šňůry neúspěchů má v rukou celý kolektiv. Jak se s černou sérií vypořádá ukážou příští dvě utkání.

Petr Zvolenský: Měli jsme v poslední třetině mnoho šancí, ale bez úspěchů. Nedokázal jsem to změnit.