14.09.2019 17:00
HC Řisuty
4:5 sn
(2:1, 1:0, 1:3 - 0:0)
Nová Paka
2.
Slaný, 14.09.2019 17:00

HC Řisuty

Ilašenko – Vencovský, Potěchin, Dostál, Novák A., Bernáth, Zavřel, Rudovský – Řepka, Fortelka, Náprstek – Vyskočil, Huml, Formánek – Hovsepjan, Patyk, Holub – Paršakov, Keszi, Okegawa

BK Nová Paka

Vacek (Mahdal) – Svoboda, Abraham, Mlčoch, Müller, Malík, Suvorov, Bezděk – Hnik, Kloutvor, Ukhin, Hašek, Půlpán A., Nevyhoštěný, Martínek, Půlpán T., Hric, Hidveghy, Foerster
Branky a nahrávky: 5. Huml (Zavřel, Formánek), 18. Hovsepjan, 23. Paršakov (Okegawa, Patyk), 45. Hovsepjan – 18. Hric (Mlčoch), 54. Hnik (Nevyhoštěný), 56. Hašek (Půlpán T., Mlčoch), 59. Ukhin (Martínek, Půlpán T.), rozh. náj. Foerster. . Rozhodčí: Battěk - Svoboda, Kučera . Vyloučení: 11:8, navíc Půlpán A., Malík a Abraham (všichni NPA) 10 min. za NESP . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 86 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 4:5 .

K prvnímu venkovní utkání jel BK Nová Paka na zimní stadion do Slaného, kde se utkal s HC Řisuty.

Řisuty vstoupily do utkání lépe než hosté. To vedlo k rychlému gólu z hole Humla. V šestnácté minutě měl možnost vyrovnat novopacký Jakub Hašek z trestného střílení, ale domácí svatyni se mu nepovedlo trefit. Trefit se se povedlo o chvilku později Tiboru Hricovi, který se dostal k puku ve středním pásu a poradil si oběma obránci. Jen půl minuty stačilo, aby se domácí dostali znovu do vedení. Do kabin se šlo tak za stavu 2:1. Krátce po skončení přestávky přidaly Řisuty gól zásluhou Paršakova po přesné přihrávce. Hosté mohli několikrát snížit, ale domácího brankáře se jim nepovedlo překonat, a tak druhá třetina skončila 3:1. V té třetí se pár minut po začátku trefili opět domácí. Zanedlouho hosté obdrželi neskutečných 36 trestných minut, kdy za nesportovní chování byli vykázáni hned tři novopačtí hráči a navíc do konce utkání i hlavní trenér. Mohlo se někomu zdát, že je zápas ztracen. Ale hosty to spíše namotivovalo a začali ,,sázet" několik gólů za sebou. Nejdříve se trefil František Hnik po protiútoku, který zahájil Michal Nevyhoštěný. Za krátké dvě minuty snížil z kruhu na rozdíl jediného gólu šikovný Jakub Hašek. Vyrovnávací akci dokonal Yaroslav Ukhin v čase 58:04! Rozhodnout zápas mohl za malou chvíli Tibor Hric, když jel sám na domácího gólmana. V prodloužení ,,novopačáci" pokračovali v tempu a vytvořili si několik gólovek, ale úspěšní nebyli. Následovaly nájezdy, kdy zápas rozhodl mladý Petr Foerster a Nová Paka tak přivezla dva body!

Ohlasy po utkání

Aleš Půlpán - Do zápasu jsme nastoupili ve čtyřech pětkách, hráči nebyli v tempu a naše hra se nedařila. V druhé třetině se mírně zlepšila, ale neustálá oslabení nám nedovolovala souvislejší tlak na soupeřovu bránu. Ve třetí třetině jsme inkasovali na 4:1, ale mužstvo ukázalo obrovskou morální a fyzickou sílu a otočilo skóre v posledních minutách. Nakonec jsme sahali i po třech bodech, ale za dva jsme velice rádi.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři