Děčín, Zimní stadion, 05.02.2022 18:00

HC Děčín

Skokan (Kácha) – Loukota, Kučera, Kaltenböck, Arnold, Hocelík, Kroupa, V. Tůma – Zika, Janoušek, Zajan (A), Fojt, Volráb (C), Ineman, Šeliga, Chovanec, Harkabus, Faigl Trenér: Vladimír Kýhos

Krinwald (Ševců) – Filip, Suvorov, Eklund, Komarov, Najman, Leder – Poppel, Paršakov, Kerekanič, Foerster, Dlask, Popov, Nezbeda (A), Krsek, Malík (C), Hnik (A) Trenér: Aleš Půlpán

Branky a nahrávky: 18. Harkabus (Kroupa, Šeliga), 21. Zika (Tůma) – 20. Foerster (Leder, Najman), 20. Nezbeda (Krsek, Paršakov), 24. Poppel (Paršakov, Krsek), 38. Poppel (Nezbeda, Paršakov), 49. Poppel (Dlask)

Vyloučení: 5:2

Rozhodčí: Valda – Toman, Gabriel

Diváci: 321

Sobotní utkání nám přineslo naději na postup do play-off, děčínský led opouštíme s výhrou 2:5

.

V dnešním zápase nám šlo o hodně, protože každý bod se do play-off počítá. Už v prvních minutách jsme byli hned aktivní a dostali se do útočné akce. Medvědi se snažili co mohli vytáhli puk několikrát do útoku, ale tam o něj vždy záhy přišli. Byli jsme hodně aktivní a stále se drali do předu, ale i přesto úvodní branka v první třetině patřila Děčínu. Paka se hned na to dostala do útočného pásma a snažila se o vyrovnání, povedlo se, první packou branku vstřelil Foerster. Byla to bleskově využitá hra, která vyrovnala sóre na 1:1. Vyrovnané skóre nás namotivovalo. Navíc obrana Děčína nechala otevřená vrátka a my se hned pustili do akce a tak další puk do branky dopravil Nezbeda.

Hned v úvodu druhé třetiny si Medvědi napravili reputaci a srovnali rozdíl jedné branky. Hra tak začala od začátku, skoŕe bylo na obou stránách stejné a to 2:2. První nadějný pokus v druhé třetině o další gól nám nevyšel, ale na druhý byl už domácí gólman Skokan krátký. A tak jsme se opět dostali do vedení a to díky Poppelovi. Koncem druhé třetiny jsme byli v přesilovce, protože děčínský hráč seděl za držení, Poppel neváhal využít přesilové hry a tím nás dostal do dvoubrankového rozdílu.

Děčín se už od začátku poslední dvacetiminutovky snažil o kontaktní branku, ale jejich střely skončily jen na naší obraně, která posléze vždy otočila hru na opačnou stranu. Petr Poppel měl dnes svůj den a unikl po pravém křídle až před Skokana, kterého zblízka postřelil k protější tyči a završil tak hattrick. Asistenci mu poskytl Dlask. První vyloučení pro packý tým schytal Dlask a to za nedovolené bránění. Děčín tím získal první přesilovou hru, ale ani té nedokázal dostatečně využít na snížení rozdílu. Snažili jsme se do poslední minuty, ale beton domácího gólmana byl už pak vždy na místě. Děčínský led opuštíme s krásnou výhrou 2:5.

Fedulov: Zasloužené vítězství, byli jsme na ledě lepší. Jsem rád za Peťu Poppela, že mu to konečně spadlo do brány. Hokejově to v sobě má, chybělo mu právě to štěstíčko. Uvidíme jak na tom bude Artem Komarov, který po první třetině šel se svléknout kvůli zranění zad. Moc dobře s ním to nevypadá...