Jablonec nad Nisou, Městský zimní stadion, 22.09.2021 18:00

HC Jablonec nad Nisou

Jelínek (Krofta) – Had, Pilek, Abraham, Mrkvička (C), Pavlů, Tržický, Bitman, Charvát, Kulda – Hric (A), Brokeš, Kapička (A) – Kačírek, Nevyhoštěný, P. Král – Homolka, Plíhal, Hájek – Bouřil. Hrající trenér: Plíhal

Vacek (Malyshev) – Hroudný, Jonáš, Suvorov (A), Leder, Junek, Serov, Šípek, Filip – Kerekanič, Krsek, Nezbeda (A) – Petrov, R. Klíma, Malík – Hnik (C), Paršakov, Janoušek – Netušil, Ivashchenko, Foerster. Trenér: A. Půlpán
Branky a nahrávky: 25:59 Kačírek (Hric, Král), 26:24 Kapička (Brokeš, Abraham), 37:33 Plíhal (Kapička, Brokeš), 48:10 Kapička (Pavlů) - 44:36 Nezbeda, 49:49 Šípek (Serov) . Rozhodčí: Battěk - Hradil, Dědek . Vyloučení: 8:9 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 190 . Střely na branku: 39:26 (11:11, 15:9, 13:6) . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2 .
Nová Paka se pomalu stává oblíbeným soupeřem Vlků – v průběhu srpna a září se s tímto soupeřem střetli již napočtvrté a ani tentokrát Jablonec nezaváhal. Soupeř z Podkrkonoší přije tentokrát s jasným odhodláním konečně proti Vlkům uspět a slušně zaplněné tribuny tak viděly svižný hokej hned od začátku zápasu. V první třetině se ještě oba celky oťukávaly a branky nepadly ani při dvojnásobné početní výhodě, kterou si vyzkoušely oba týmy. Do černého se trefil až ve druhé třetině po perfektní souhře celého útoku a následném vyšachování novopacké obrany Matyáš Kačírek. Neuběhlo ani půl minuty a Michal Kapička předvedl nadšeným divákům proč patřil k nejlepším střelcům francouzské ligy, když svůj únik zakončil ukázkově nad levé rameno brankáře Vacka. Do konce druhé třetiny se pak ještě trefil zkušený Tomáš Plíhal, když se v přesilové hře nejrychleji zorientoval před hostující svatyní a zametl puk za bezmocného gólmana hostí. Ve třetí části hry se prosadili už i novopačtí – agilní Nezbeda využil při vlastním oslabení zaváhání Vlků a vrátil hosty do hry. Za čtyři minuty však bylo opět na tribunách veselo – svůj druhý přesný zásah přidal střelec Kapička a následné Šípkovo snížení tak bylo vše, co Jablonec svému soupeři dovolil. Paka ještě zmáčkla Vlky v samém závěru, kdy přesilovou hru ještě znásobila odvoláním brankáře, ale domácí hráči většinu střel zblokovali a o zbytek se postaral s jistotou chytající Jakub Jelínek.