Nová Paka, 02.10.2016 17:00

M. Abrahám (Brož) - Spal, Štěpán - Zvolenský, Pour - Kulhánek, Chleborád - Vondrlík, J. Kadeřábek, T. Kadeřábek - Jebavý, Nádvorník, Hric - Hloušek, Havelka, Šuvara (Richter)

HC Jaroměř

Navrátil (Prokš) - Merkl, Kotrč, Bujňák, Ježík, Souček, Koblížek, Hamáček, Kocian, Krause, Hlavnička, Langpaul, Karel, Vejman, Světlík, Bečka, Mertlík, Kukal
Branky a nahrávky: 13:21 J. Kadeřábek (J. Vondrlík), 52:53 T. Nádvorník (M. Jebavý, J. Štěpán), 59:50 O. Spal (T. Kadeřábek) - 24:32 Z. Ježík, 27:35 Z. Ježík (J. Langpaul), 41:25 P. Krause (T. Vejman, T. Bujňák) . Rozhodčí: M. Pahulák - J. Pechánek, V. Novák . Vyloučení: 6 + OT (Vondrlík), 12 + OT (Světlík, Karel, Souček) . Využití: 2 : 3 . V oslabení: 0 : 0 . Diváci: 141 . Střely na branku: 30 : 30 (9:4, 7:11, 9:10, 5:5) . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4 .
První utkání přineslo reálný obraz o výkonnosti domácího týmu. Přesto, že ještě chybělo několik hráčů (nemoc, autokross ap.), podal tým lepší výkon než v přípravě. První třetinu nečekaně na ledě domácí kralovali. Hosté byli rádi, že inkasovali v této části pouze jednou. Bohužel druhá třetina domácím radost nepřinesla. I vlivem vyloučeních se rozpadla jednoduchá hra z první třetiny. Hosté svoji tvrdostí získávali hodně prostoru. Ve druhé třetině získali zasloužené vedení. Hra domácích se ve třetí třetině zlepšila, ale v jejím úvodu je zastavila branka v oslabení. Dlouho se nedařilo snížit náskok hostí. Až v 53. minutě utkání přinesl domácím jiskřičku naděje Tomáš Nádvorník, když trochu překvapivě překonal výborného Navrátila. Hra gradovala v závěru. Domácí až necelou půlminutu před koncem získali útočné pásmo díky ledabylému zakázanému uvolnění. Třináct vteřin před koncem byl faulován Petr Zvolenský hostujícím Langpaulem. Hra 6 : 4 přinesla domácím srovnání skóre. Po vyhraném vhazování přihrál Tomáš Kadeřábek obránci Ondrovi Spalovi, který přesně zamířil mírně nad ledem k levé tyči. V prodloužení nikdo neskóroval. Šance měli oba týmy a největší v závěru domácí Tibor Hric, ale krásnou individuální akci mu zneškodnil výborný Navrátil. V nájezdech se okamžitě trefil domácí Jan Kadeřábek, ale stav srovnal druhým nájezdem hostující Kocian, který završil vítězství pro Jaroměř ve čtvrté sérii. Hostům k zisku dvou bodů gratulujeme. Cenu Novopackého pivovaru pro nejlepšího hráče utkání získal domácí gólman Martin Abrahám.

Pokorný: Neptali jsme se. Zvolenský: Pokud bychom udrželi disciplínu a pokračovali v zodpovědné hře z první třetiny mohli jsme utkání vyhrát.