Nová Paka, Zimní stadion, 18.12.2022 17:00

Bouška (Mahdal) – Pour, Leder, Murashov, Vrba, Suvorov, Šípek – Hnik, Fedulov, Bondar, Kindyshev, Dvořák, Horyna, Hric, Nevyhoštěný, Rossokha.

HC Litomyšl

Horáček (Dostál) – Bláha, Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor – Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, Barkóci, Vomočil.
Branky a nahrávky: 00:34 Hnik (Dvořák, Bondar; 5/5), 08:33 Bondar (Hnik, Dvořák; 5/5), 10:30 Hnik (Kindyshev, Rossokha; 5/5), 11:11 Hnik (Bondar, Suvorov; 5/5), 25:16 Leder (Horyna, Dvořák; 5/4), 39:46 Suvorov (Hnik; 5/5), 59:55 Bondar (Dvořák; 5/5) – 01:26 Vomočil (Zahradník; 5/5), 07:35 Jankovský (Barkóci; 5/5), 13:07 Jankovský (5/5), 13:29 Vomočil (Bažant, Barkóci; 5/5), 22:35 Jonáš (Jankovský, Edl; 5/4). Rozhodčí: Figer – Boček, Šesták. Diváci: 164. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:5, 7:5.
Utkání plné zvratů. Lehce jsme přišli o vedení a také soupeře pustili do vedení brankou Adama Jonáše (dříve v Nové Pace), která padla kopnutím, ale byla uznána. Do konce druhé třetiny Vašek Leder vyrovnal a těšně před jejím závěrem posunul domácí znovu do vedení Saša Suvorov. V třetí třetině se bojovalo, ale nakonec byli šťastným týmem domácí, když pečetili vítězství brankou Semyona Bondara do prázdné klece. Tibor Hric a Michal Nevyhoštěný hráli s teplotou a proto nebudou v příštím utkání.

Aleš Půlpán: Nechávali jsme lacino soupeři střílet branky, ale nakonec to dobře dopadlo. Trápí nás nemoci.