Nová Paka, Zimní stadion, 27.11.2022 17:00

Bouška (Kundrík) – Leder, Pour, Junek, Vrba, Suvorov, Kotyza – Trejbal, Fedulov, Bondar, Kindyshev, Horyna, Hric, Fišar, Nevyhoštěný, Šípek.

HC Chrudim

Novotný – Linhart, Pilař, Budínský, Urban, Hybeš, Hrdlička, M. Felcman – Formánek, Dobiáš, V. Felcman, Hebek, Novák, Roubal, Cvrček, Turčáni, Kostka, Cimburek, Plch, Langr.
Branky a nahrávky: 04:54 Leder (Hric, Kotyza; 5/3), 21:19 Bondar (Kindyshev; 5/5), 50:28 Suvorov (Kindyshev, Trejbal; 5/5), 59:15 Hric (Kotyza, Nevyhoštěný; 5/5), 65:00 – 00:42 Linhart (Hrdlička, Hybeš; 5/5), 01:27 Cvrček (Pilař, Langr; 5/5), 19:12 Plch (Kostka, Linhart; 5/4), 23:40 Dobiáš (Plch, Novák; 5/5). Rozhodčí: Pecha – Horák, Vodička. Diváci: 188. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 51:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4.
V sestavě Nové Paky chybělo několik hráčů pro nemoc. Utkání nezačalo pro domácí dobře. V úvodu obdrželi dvě branky. Snížil obránce Václav Leder. Jenže do přestávky si hosté odnesli dvoubrankový náskok. Krátce po přestávce snížil Roman Kindyshev, ale Chrudim znovu dokázala odpovědět a držet si stále dvoubrankový rozdíl. V domácí brance nastalo střídání. Nastoupil junior Štěpán Kundrík. Stav skóre zůstal do poslední třetiny nezměněn. Domácí se ubránili několika oslabením a také hosté byli v bránění svých oslabení úspěšní. Až v polovině třetí třetiny dokázali domácí vsítit kontaktní branku. Od modré se prosadil Saša Suvorov krátce po skončení přesilové hry. Dramatická podívaná střídala šance na obou stranách. Domácí Štěpán Kundrík se vyznamenal při zneškodnění tutové šance hostí. Kotouč letící do prázdné branky dokázal lapačkou zneškodnit. Domácí stupňovali tempo, ale už to vypadalo, že tentokrát nedokáží vývoj otočit. Ale čtyřicet pět vteřin před koncem základní doby rozvlnil chrudimskou síť Tibor Hric. Prodloužení hrané tři ku třem vítěze nepřineslo. Oba soupeři měli šance a také po jednom vyloučeném, ale bez gólového efektu. Trestná střílení se prováděla pět ku pěti. První nájezd Roamn Kindyshev proměnil, poté Tibor Hric a Semyon Bondar ne. Čtvrtý nájezd domácí Michal Nevyhoštěný proměnil. Naopak hosté nedokázali Štěpána Kundríka překonat ani jednou. Bonusový bod zůstal v Nové Pace.

Pavel Fedulov: Zlaté dva body. Náš nástup do utkání byl špatný. Museli jsme využít oddechový čas na uklidnění. Perfektní výkon Štěpána Kundríka. Měl to těžké. Nastoupil v půlce utkání. Tým podržel ve hře i v nájezdech.