Nová Paka, Zimní stadion, 29.01.2023 17:00

Mahdal – Pour, Leder, Murashov, Klust, Vrba, Suvorov, Kotyza – M. Mach, Hnik, Bondar, Kindyshev, Dvořák, Horyna, Hric, Malík, Nevyhoštěný, Trejbal.

HC Trutnov

Pluháček – Junek, Vácha, Mostecký, Chaloupka, Z. Křížek, T. Křížek, Zákravský – Chytráček, R. Mach, Švadlák, Rada, Šimoníček, Vognar, Vondráček, Luštinec, Oppelt, Smékal, Bureš, Janoušek.
Branky a nahrávky: 26:32 Nevyhoštěný (5/5), 27:39 Klust (Dvořák, Hnik; 5/4), 51:54 Klust (Malík, Dvořák; 4/3), 53:45 Malík (Dvořák, Kotyza; 5/5) – 13:14 Chytráček (Luštinec; 5/5), 21:17 Luštinec (R. Mach, Vácha; 5/5), 22:56 Oppelt (R. Mach, Luštinec; 5/4), 59:23 Chytráček (R. Mach, Chaloupka; 5/5), rozh. náj. Luštinec. Rozhodčí: Veselý – Boček, Všetečka. Diváci: 298. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4.
Třetí utkání play-off přineslo znovu velmi vyrovnaný souboj. Tentokrát to bylo o mnoho čistější zápolení než předcházející dvě, kdy byl Nové Pace zraněn zlomeninou nosu Viacheslav Murashov, ale minulé utkání dohrál. Ale Semyon Bondar ke třetímu utkání nastoupit nemohl pro vážné zranění. Jenže domácí pořád a pořád nechávají svého soupeře v utkání lacino skórovat a dostávají ho tak do rychlých vedení. Tentokrát to bylo v úvodu druhé třetiny nula tři! Poté domácí snížili an rozdíl jedné branky a velmi dobrým výkonem se dostali ve třetí třetině do vedení, které ztratili 37 vteřin před sirénou. V prodloužení, byť měli šanci v dlouhé přesilové hře, branku nédali. A v samostatný nájezdech zcela propadli. Ve středu je čeká velmi těžké utkání na trutnovském ledě. Domácí budou chtít oslavovat zasloužený postup.